گالری ما

اطلاعات تماس

انواع پلکسی

انواع پلکسی

ورق های پلکسی که به پلکسی گلاس نیز معروف هستند نوعی از ورق هستند که دارای جنس پلاستیک می باشند و ظاهری مشابه شیشه دارند اما نسبت به شیشه شفایت بیشتری را دارا می باشند ، در واقع جنس این ورق ها  از نوعی پلی کربنات شفاف است . ضخامت این ورق ها متفاوت می باشد و از یک میلیمتر تا 40 میلیمتر متغیر است و به صورت صفحاتی به ابعاد 183*122 در رنگ های مختلف و به دو صورت مات و شفاف وارد بازار می شوند و مصارف متعددی در صنایع مختلف دارند . این ورق ها را می توان به صورت دستی ، توسط اره دیسکی و یا با استفاده از دستگاه برش لیزری ، مطابق با نوع طرح مدنظر برش داد . پس از برش ورق های پلکسی  ، نوبت به چسباندن آنها می رسد که می توان از سه نوع چسب به شرح زیر استفاده نمود :

1)  کلوروفرم : توسط کلوروفرم می توان قطعه های بریده شده ورق را  به یکدیگر چسباند و برای اینکه عمل چسباندن قطعات به شکلی زیبا و بدون حباب صورت پذیرد می بایست ورق های پلکسی گلاس تا زمان خشک شدن کامل چسب ، تحت فشار باشد و ثابت بماند .

2) اکریفیکس سیستم های چسب (Acrifix) : از این چسب ها برای چسباندن پلکسی گلاس به هم و چسباندن پلکسی گلاس به سطح بدون درز استفاده می شود .

3) چسب های پایه سیانواکلیت : عیب این چسب ها این است که پس از خشک شدن یک حالت تیره در قسمت چسب کاری شده را برجای می گذارد و کار به تمیزی کلوروفرم صورت نمی پذیرد .

به طور کلی چسب های کلوروفرم و اکریفیکس مناسبتر هستند اما چسب کلوروفرم ، دارای مواد شیمیایی مضر هستند و در برخی موارد حساسیت پوستی ایجاد می نمایند و می بایست هنگام کار با  آن از ماسک استفاده نمود و احتیاط را رعایت کرد .

هر یک از این ورق های پلکسی گلس ، با در نظر گرفتن نوع ، ضخامت و شفافیتی که دارند برای صنایع مختلف کاربرد دارند مثلا ورقی که مناسب مصارف خوروسازی می باشد برای تابلوسازی مناسب نیست . با توجه به نوع کاربری ، ورق های پلکسی به دسته های متفاوت تقسیم می شوند .

انواع پلکسی گلاس ، انواع ورق پلکسی ، انواع مولتی استایل و انواع طلق

 

ورق پلکسی گلاس شفاف :

این ورق ها سبک هستند و نیمی از وزن شیشه را دربردارند و انتخاب خارق العاده ای برای دکوراسیون داخلی ، ساخت عینک آفتابی ، ساخت شیشه های اتومبیل و نورپردازی می باشند و در رنگ های متعدد نظیر خاکستری ، قرمز ، سبز ، زرد ، کهربایی و آبی در بازار موجود می باشند . این نوع ورق در ساخت استند تبلیغاتی ، استند مجری ، تابلو راهنما ، تابلو لایت باکس و ساخت تندیس ها و وسایل تزیینی کاربرد دارد.

ورق مولتی استایل :

ورق های مولتی استایل به صورت آینه ای و فلزی در بازار موجود هستند . این ورق ها بسیار سبک و انعطاف پذیرند . این ورق ها در دو نوع ساده و خش دار و در دو رنگ طلایی و نقره ای در بازار موجود هستند و برای راحتی کار می توان نوع چسب دار آن را تهیه نمود . از ورق های مولتی استایل برای کاربردهای تزیینی بهره برده می شود .

daydeveloper